Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy jesteś za powszechnym prawem do posiadania broni palnej w Polsce? Esej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W Polsce nie ma powszechnego dostępu do broni a osoby, które nielegalnie zdobędą broń są surowo karane. Uważam, że w Polsce powinien być dostęp do broni ponieważ uczciwi obywatele muszą być wolni a zakaz państwowy sprzyja przestępcom. Dostęp do broni jest przejawem wolności i swobód obywatelskich, a także zapewnia przeciętnemu obywatelowi bezpieczeństwo. Trzeba wziąć pod uwagę to, że bandyta zawsze ma broń, niezależnie od tego czy obowiązuje zakaz jej posiadania na danym terenie czy też nie. 

Bandyta zawsze będzie miał broń, bo skoro zamierza dokonać napadu czy rozboju, doskonale liczy się z tym, że złamie prawo, a zatem posiadanie broni ułatwi mu wykonanie przestępstwa. Przeciwnicy posiadania broni palnej twierdzą, że nagły dostęp do niej spowodowałby ogromną skalę tragedii, że nagle wszyscy zaczęliby do siebie strzelać itd. 

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy jest mordercą i nie każdy kto będzie miał broń będzie z niej strzelał. Klasyczni liberałowie i wolnościowcy optują za powszechnym dostępem do broni. Warto zwrócić uwagę, że w Stanach Zjednoczonych, gdzie niektóre stany wprowadziły powszechny dostęp do broni spadła ilość przestępstw. 

Czołowy propagator w Polsce dostępu do broni - Janusz Korwin-Mikke...

Podobne wypracowania