Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aborcja, eutanazja, samobójstwo - czy życie jest rzeczywiście wartością nadrzędną? Esej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy człowiek - wierzący, ateista czy agnostyk - zgodzi się z twierdzeniem, że życie jest wartością nadrzędną. Niektórzy uważają, że aborcja, eutanazja czy samobójstwo są prawem każdej jednostki. Wolność definiowana w ten sposób pozwala na twierdzenie, że kobieta ma np. prawo usunąć dziecko jeśli uzna to za stosowne, albo człowiek, który jest nieuleczalnie chory ma prawo zażądać od lekarzy, aby skrócili jego męki. 

Z drugiej jednak strony, dlaczego mamy pozostać bierni? Dlaczego prawo ma przyzwalać na takie podejście do życia? Jeżeli ktoś nie chce dziecka, to pilnuje starannie aby go nie mieć, jeżeli ktoś chce umrzeć, to może popełnić samobójstwo, nie trzeba więc mieszać do tego prawa czy osób trzecich. Prawo musi chronić życie, a nie pozwalać na zabijanie. Dla jednych aborcja jest morderstwem, a dla innych zabiegiem.

W moim odczuciu ludzie powinni być odpowiedzialni i potrafić ponosić konsekwencje swoich czynów. W przypadku aborcji konsekwencją jest więc donoszenie ciąży, nawet jeśli kobieta nie chce dziecka, może je przecież oddać do domu dziecka, włożyć do okna życia, pozostawić w szpitalu. Polskie prawo przewiduje aborcję w kilku przypadkach – kiedy ciąża zagraża życiu, kiedy dziecko może...

TAGI: esej

Podobne wypracowania