Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Asif Ali Zardari - prezydent Asif Ali Zardari - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Asif Ali Zardari to pakistański polityk, od 2008 roku prezydent. Był członkiem Pakistańskiej Partii Ludowej oraz wiceprzewodniczącym partii od 2007 roku. 

Urodził się 21 lipca 1956 roku. Prezydent Pakistanu ożenił się z Benazir Bhutto w 1987 roku w rodzinnej miejscowości Karaczi. Został aresztowany, ponieważ osądzono go o szantaż. Zarzucono mu roszczenia wobec pakistańskiego biznesmena Murtazy Bukhariego; spędził w więzieniu trzy lata. Zarzuty wycofano w 1993 roku, w tym czasie jego żona została premierem Pakistanu. 

W czasie rządów żony, Asif Ali Zardari brał udział w Zgromadzeniu Narodowym. Został ministrem środowiska. Pod koniec rządów Bhutto, został zamordowany jej brat Murtza Bhutto. W tym czasie rząd pani premier został zdymisjonowany przez prezydenta Leghari pod zarzutami korupcji. W związku z tym przyszły prezydent przebywał w więzieniu od 1997 do 2004 roku. Po zwolnieniu z aresztu wyjechał do USA. 

W sierpniu 2004 roku przyznał się do posiadania majątku w Wielkiej Brytanii, który zdobył w wyniku afery korupcyjnej. W związku z tym, rząd brytyjski rozpoczął postępowanie w sprawie okoliczności nabycia majątku. Zardariemu zarzucono wykup biżuterii w Szwajcarii, co miało jedynie potwierdzać fakt prania brudnych...

Podobne wypracowania