Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Hoover - charakterystyka prezydentury Herberta Hoovera. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Herbert Hoover był amerykańskim politykiem i 31 prezydentem kraju, w latach 1929-1933. Zanim jednak zajął fotel prezydencki, Herbert Hoover był przewodniczącym Amerykańskiej Administracji Pomocy, która nie tylko wspierała społeczeństwo polskie po zakończeniu I wojny światowej (np. paczki z żywnością dla polskich dzieci), ale też pomagała mieszkańcom Ukrainy w czasie wielkiego głodu w latach 20. Bezpośrednio przed wybraniem Hoovera na prezydenta USA, zajmował on stanowisko sekretarza handlu.

W 1929 r. odbyły się wybory prezydenckie, które uczyniły Herberta Hoovera prezydentem w bardzo ciężkich dla Stanów Zjednoczonych czasach – czasach Wielkiego Kryzysu, który wybuchł już za kadencji prezydenta i trwał jeszcze po jej zakończeniu. Herbert Hoover, działacz Partii Republikańskiej, zwyciężył swojego przeciwnika – demokratę Alfreda E. Smitha – 58% większością głosów.

Wielki Kryzys, przez większość badaczy określany największą zapaścią gospodarczą XX wieku, wybuchł w 1929 r. Gwałtowna i głęboka recesja gospodarki w szybkim tempie dotknęła praktycznie wszystkie dziedziny  życia społecznego – od rolnictwa po różne gałęzie przemysłu i usługi. Z dnia na dzień następował bardzo znaczny spadek produkcji przemysłowej,...

Podobne wypracowania