Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nostradamus - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nostradamus jest żyjącym w XVI wieku autorem licznych proroctw. Jego pełne imię brzmi Michel de Nostredame. Mieszkał we Francji, zajmował się astronomią, matematyką i okultyzmem. Urodził się w 1503 roku w wielodzietnej, żydowskiej rodzinie. Już od wczesnej młodości wyróżniał się inteligencją. Wierny swoim zainteresowaniom, studiował medycynę w Montpellier. Jako młody lekarz odnosił duże sukcesy - wówczas Europę nawiedzały epidemie dżumy, a Nostradamus dzięki metodom leczenia był szanowany i uznawany. Lekarz prowadził wędrowny tryb życia, co zwiększało jego sławę, albowiem podczas podróży leczył chorych.

Przepowiednie Nostradamusa wydane są w formie rymowanych czterowersów. Są one pisane tajemniczym, często niezrozumiałym i niejasnym stylem, z którego wynikają liczne różnice w interpretacji przepowiedni. Treść przekazu pozostawiona przez Nostradamusa dotyczy przede wszystkim katastrof, które spadną na ziemię. Głównymi tematami było przyjście Antychrysta (astrolog przewidywał inwazję islamu na Europę) oraz plagi, wojny i klęski żywiołowe, które spadną na Europę. Naukowo nie udowodniono prawdziwości przepowiedni Nostradamusa. Wszystko zależy od indywidualnych poglądów, determinujących wiarę bądź powątpiewanie...

Podobne wypracowania