Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ławrientij Beria - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ławrientij Beria urodził się 29 marca 1899 roku w miejscowości Merkheuli. Pochodził z biednej, chłopskiej rodziny. Dzięki swemu uporowi i konsekwentnemu dążeniu do celu udało mu się uzyskać wykształcenie. Pierwszym etapem nauki było technikum, do którego uczęszczał w Suchumi. Po ukończeniu owej szkoły Beria nie spoczął na laurach i rozpoczął studia w Baku. Nauki pobierał na wydziale inżynierii.

Beria bardzo wcześnie wstąpił w szeregi partii. Miało to miejsce, kiedy ukończył zaledwie lat osiemnaście, w roku 1917. W owym czasie przyłączył się do bolszewików. W dwa lata później wstąpił do CzeKa. Jego kariera rozwijała się bardzo szybko. Będąc właśnie w tej organizacji zauważono jego zdolności i zaangażowanie. Otrzymał stanowisko szefa OGPU.

Działacz komunistyczny nie ukrywał swej brutalnej natury. Był zdecydowany i okrutny. Bezwzględnie traktował swoich przeciwników. Kiedy w roku 1924 wybuchło gruzińskie powstanie, Beria pokazał swoje oblicze. Zryw Gruzinów został krwawo stłumiony. Właśnie wtedy zaskarbił sobie przychylność swoich przełożonych, a sława jego przywódczego talentu rozniosła się szerokim echem. Na skutek owych wydarzeń, Beria otrzymał awans i został szefem OGPU, a następnie Sekretarzem Partii.

Kilka lat...

Podobne wypracowania