Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bitwa o Anglię 1940 r.

Adolf Hitler, Winston Churchill, bitwy, II wojna światowa, Niemcy, Wielka Brytania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dzięki pokonaniu Francji oraz podpisania z nią separatystycznego pokoju 22. czerwca 1940 udało się Hitlerowi pokonać prawie wszystkie państwa, które mogły bezpośredni zagrażać ekspansji niemieckiej III Rzeszy. Pozostała jednak kwestia Wielkiej Brytanii nadal prowadzącej działania wojenne. Hitler, po początkowych sukcesach na froncie zachodnim, był przekonany, że odosobniona Anglia w krótkim czasie zgodzi się na pokój. Jednak premier Winston Churchill okazał się nieprzejednany, nie wyrażał on zgody na jakiekolwiek żądania, warunki czy traktaty. Skłoniło to Hitlera na początku lipca 1940 roku do podjęciu działań mających na celu całkowite pokonanie Wielkiej Brytanii. Wydarzenia mające wtedy miejsce noszą wspólną nazwę bitwy o Anglię.

Hitler będąc przekonanym o nieprzejednanym stanowisku rządu brytyjskiego zarządził przygotowania do operacji Lew Morski – Seelöwe. Miała ona na celu dokonanie desantu na wybrzeżach Anglii, aby jednak tego dokonać należało wcześniej przygotować grunt pod operację desantową. W tym celu za jedno z głównych zadań obrano zniszczenie floty Zjednoczonego Królestwa, która była o wiele potężniejsza od marynarki III Rzeszy. Oprócz tego ważnym zdaniem było także zniszczenie brytyjskiego...

Podobne wypracowania