Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Giuseppe Arcimboldo - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Giuseppe Arcimboldo, najsłynniejszy włoski malarz okresu manieryzmu, zasłynął w całej Europie z portretów przedstawiających ludzi w bardzo nietypowy sposób. Postaci, które malował, były układankami różnych przedmiotów, na przykład warzyw i owoców, czy korzeni drzew. Dzięki tej technice jego prace zostały uznane za bardzo interesujące portrety -  zagadki dla osób wykształconych i przysporzyły twórcy niemałą sławę.  

Arcimboldo przyszedł na świat w 1527 roku w Mediolanie, gdzie dorastał i gdzie pracował przy wykonywaniu witraży.

W roku 1562 wyjechał do Wiednia na dwór Ferdynanda I i tu zaczęła się jego przygoda z malarstwem wielkiego formatu. Zastąpił bowiem książęcego portrecistę i od tej pory mógł dać upust swoim wizjonerskim pracom. Stosował on zasadę capriccio, czyli pokazywanie dzieł niezwykłych, trochę dziwacznych, ekscentrycznych i zaskakujących, czym doskonale wpisał się w ówczesną epokę. Zajmował się jednak nie tylko malowaniem portretów. Ponieważ był osobą wszechstronnie uzdolnioną i poświęcał swój czas różnym dziedzinom sztuki, został głównym organizatorem książęcych zabaw i wydarzeń kulturalnych, które miały miejsce na dworze Ferdynanda....

Podobne wypracowania