Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Alchemik” Paulo Coelho - czy warto przeczytać powieść brazylijskiego pisarza?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ponad 15 milionów czytelników na całym świecie. To pierwszy powód, dla którego warto przeczytać „Alchemika” Paulo Coelho. Bynajmniej nie dlatego, że tylu czytelników nie może się mylić. Młody, dociekliwy badacz literatury powinien jednak zastanowić się nad fenomenem prozy brazylijskiego pisarza i sprawdzić co pociąga rzesze czytelników z różnych kręgów językowych, kulturowych, cywilizacyjnych, a nawet społecznych. Aby to zrobić – czytelnik musi koniecznie zapoznać się z treścią zagadnienia.

W tym przypadku przedmiot obserwacji jest szczególnie ciekawy, ponieważ „Alchemik” podobnie jak inne powieści tego twórcy, budzi skrajnie odmienne emocje. Dla jednych Coelho jest wybitnym pisarzem, dla innych zwykłym grafomanem, a nawet czarownikiem wykorzystującym swoje alchemiczne zdolności do rzucania uroku na czytelników, by kupowali jego książki. Żadnej ze stron nie możemy przyznać racji dopóki nie zbadamy możliwych powodów zajmowania takich, a nie innych stanowisk. Nasza ocena powinna wynikać z wrażenia, jakie „Alchemik” w nas pozostawi, warto więc podejść do lektury bez niepotrzebnych uprzedzeń czy opinii narzucanych przez teoretyków literatury....

Podobne wypracowania