Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jerzy Liebert - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jerzy Liebert był polskim poetą żyjącym na początku dwudziestego wieku. Urodził się w 1904 roku w Częstochowie. Po ukończeniu lokalnego gimnazjum zadebiutował publikacją jednego ze swoich wierszy w chrześcijańskim magazynie „Czyn”.

Twórczość Lieberta wpisuje się w poetykę poezji dwudziestolecia międzywojennego, znał poetów związanych z grupą Skamander, przyjaźnił się z małżeństwem Iwaszkiewiczów. Liebert publikował swoje utwory na łamach takich czasopism jak „Skamander”, „Wiadomości Literackie” czy „Pamiętnik Warszawski”.

Twórczość Lieberta należy charakteryzować pamiętając, że poeta stworzył własny styl liryczny. Jego wiersze wyróżniają się niezwykłą wrażliwością na otaczający świat. Poeta oscylował wokół dwóch płaszczyzn tematycznych: pierwszą była religia chrześcijańska. Twórczość Lieberta obfituje w doznania religijne, poeta w swoich utworach kreuje postać nieustannie nawracającego się człowieka. Przedstawia momenty wiary i zwątpienia, zagłębia się w myśli i rozterki osoby, która szuka, odnajduje i traci Boga.

W jego utworach niekończące się potyczki ze Stwórcą często połączone się z opisem surowego, nieprzyjaznego człowiekowi, działania...

Podobne wypracowania