Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moje ferie zimowe - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bardzo lubię ferie zimowe, chociaż są o wiele krótsze od wakacji. Już po świętach Bożego Narodzenia wszyscy w szkole czekamy na zimową przerwę. Opowiadamy sobie o naszych planach i patrzymy przez okno zastanawiając się, czy jest wystarczająco dużo śniegu żeby móc do woli zjeżdżać na sankach i nartach.

Pierwszy dzień ferii zaczyna się dla nas po ostatnim dzwonku w szkole. Wybiegamy wtedy z okrzykami i zaczynamy walkę na śnieżne kulki. Biegamy wtedy po największych zaspach, które utworzyły się na boisku szkolnym. Koleżanki najczęściej wtedy lepią bałwana, który będzie stał na straży przed szkołą do naszego powrotu. Jest to bardzo miły dzień, nie musimy myśleć o lekcjach i zadaniach domowych, a wokół jest tak pięknie i czysto. Później zmęczeni, przemoczeni, z czerwonymi od mrozu uszami i nosami rozchodzimy się do domów. Tam czeka już na mnie mama z gorącym obiadem. Po powrocie taty z pracy jeszcze raz omawiamy szczegóły naszego wyjazdu w góry, sprawdzamy sprzęt narciarski, a mama krząta się nerwowo po całym domu i martwi, że o czymś zapomnimy.

Uwielbiam spędzać ferie w górach z rodziną. Całe dnie jesteśmy na stoku. Wybieramy tylko łagodne i bezpieczne trasy zjazdów. Podziwiamy widok z wyciągu...

Podobne wypracowania