Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - rozprawka

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie- uważam, iż to powiedzenie niesie w sobie prawdziwe i bardzo ważne przesłanie. Istnieje wiele dowodów na potwierdzenie mojej tezy. 

Kim jest przyjaciel- to osoba, z którą lubimy spędzać czas, bawić się, rozmawiać. Ktoś, komu ufamy, powierzamy mu swoje tajemnice, bez kogo nie wyobrażamy sobie życia. Tak, to wszystko prawda. Ale jest coś jeszcze, chyba najważniejszego. Prawdziwy przyjaciel to ten, który nie opuści nas w trudnych chwilach, pomoże, gdy tego potrzebujemy, wesprze dobrą radę. Nie sztuką jest tworzy szyć drugiemu człowiekowi, gdy wszystko układa się po naszej myśli. Miło jest szaleć, bawić się i wspólnie śmiać. Często jednak zostajemy sami wtedy, gdy na naszej drodze pojawiają się kłopoty. Nikt nie chce słuchać naszych skarg, ocierać łez, pocieszać. 

Nikt - oprócz prawdziwego przyjaciela. To właśnie on pomoże nam w przysłowiowej będzie, nie opuści nawet wtedy, kiedy będzie bardzo źle. Znany grecki filozof, Zenon z Kition powiedział niegdyś „Gdy się śmiejesz, śmieje się z tobą cały świat. Gdy płaczesz, płaczesz sam”. Myślę, że te słowa mają sens, są bowiem wnioskiem wyciągniętym poprzez analizę i obserwację rzeczywistości. Ale jeśli znajdzie się osoba, która nie odrzuci naszych smutków i zechce płakać z nami- z pewnością będzie ona prawdziwym przyjacielem. Znam jeszcze jedno stare przysłowie, które doskonale pasuje to tematu mojej pracy. „ Trzeba zjeść razem beczkę soli”- mawiają mądrzy ludzie. Ta beczka symbolizuje ból, cierpienie, trudne chwile oraz nieporozumienia. Okazuje się, że człowieka najlepiej poznaje się, gdy przyjdzie mu się zmierzyć właśnie z przeciwnościami losu. Dlatego też powiedzenie to może dotyczyć przyjaciół. Jeśli „ zjemy z kimś beczkę soli” i nie zawiedziemy się na tej osobie, to możemy jej zaufać. Trudne chwile bardzo często zbliżają do siebie ludzi, wytwarzają między nimi swoistą więź. 

Uważam, że prawdziwego przyjaciela możemy poznać po tym, jak zachowa się w ciężkiej i bolesnej dla nas sytuacji. Jeśli będzie nas wspierał, nie zwątpi i mimo trudności jak mur będzie trwał przy naszym boku- możemy być pewni jego lojalności. Nie łatwo żyć z innymi ludźmi, a zwłaszcza wówczas, gdy spadają nas kłopoty. Jednak w ciężkich momentach warto móc podeprzeć się miłością tak ważnej dla nas osoby. Moje argumenty potwierdzają, iż ludowe przysłowie przekazuje prawdę.  Po pierwsze – prawdziwym przyjacielem jest ten, kto nie opuści nas i pomoże w każdej sytuacji, po drugie ten, który będzie potrafił płakać razem z nami , a jego miłość nie zmieni się z powodu okoliczności. 

Podobne wypracowania do Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - rozprawka