Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie- uważam, iż to powiedzenie niesie w sobie prawdziwe i bardzo ważne przesłanie. Istnieje wiele dowodów na potwierdzenie mojej tezy. 

Kim jest przyjaciel- to osoba, z którą lubimy spędzać czas, bawić się, rozmawiać. Ktoś, komu ufamy, powierzamy mu swoje tajemnice, bez kogo nie wyobrażamy sobie życia. Tak, to wszystko prawda. Ale jest coś jeszcze, chyba najważniejszego. Prawdziwy przyjaciel to ten, który nie opuści nas w trudnych chwilach, pomoże, gdy tego potrzebujemy, wesprze dobrą radę. Nie sztuką jest tworzy szyć drugiemu człowiekowi, gdy wszystko układa się po naszej myśli. Miło jest szaleć, bawić się i wspólnie śmiać. Często jednak zostajemy sami wtedy, gdy na naszej drodze pojawiają się kłopoty. Nikt nie chce słuchać naszych skarg, ocierać łez, pocieszać. 

Nikt - oprócz prawdziwego przyjaciela. To właśnie on pomoże nam w przysłowiowej będzie, nie opuści nawet wtedy, kiedy będzie bardzo źle. Znany grecki filozof, Zenon z Kition powiedział niegdyś „Gdy się śmiejesz, śmieje się z tobą cały świat. Gdy płaczesz, płaczesz sam”. Myślę, że te słowa mają sens, są bowiem wnioskiem wyciągniętym poprzez analizę i obserwację rzeczywistości. Ale jeśli znajdzie się...

Podobne wypracowania