Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja ulubiona książka - opis, recenzja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książką, która zrobiła na mnie w ostatnim czasie największe wrażenie, jest powieść angielskiego twórcy Williama Makepeace Thackeraya z 1855 roku zatytułowana „Pierścień i róża”. Jest to baśniowa opowieść, która doskonale spełnia wymagania najmłodszych czytelników dzięki wartkiej akcji i ogromnej fantazji, z jaką odmalowany został świat starodawnych zamków, lochów i pięknych książąt. Ale również stanowi ona ciekawą lekturę dla nieco dojrzalszych odbiorców, którzy odnajdą w niej sporo elementów symbolicznych.

Akcja powieści rozgrywa się w królestwie Paflagonii rządzonym przez starego króla o imieniu Walorozo. Swoją wizytę na jego dworze zapowiada książę Bulba – syn władcy sąsiedniego królestwa Padelli, który pragnie pojąć za żonę królewnę Angelikę. Księżniczka jest już jednak zaręczona z bratankiem Waloroza i prawowitym władcą Paflagonii, księciem Lulejką, którego poznajemy jako uroczego, ale jednocześnie bardzo leniwego i zapatrzonego w siebie młodzieńca. Jego miłość do Angeliki jest efektem uroku, jaki nad krnąbrną i wyniosłą księżniczką roztacza magiczny pierścień podarowany jej w prezencie zaręczynowym, który z kolei Lulejka otrzymał...

TAGI: opis recenzja

Podobne wypracowania