Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hans Christian Andersen „Królowa Śniegu” - streszczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W wielkim mieście mieszkał chłopiec i dziewczynka. Ich domy znajdowały się bardzo blisko siebie i dzieci bawiły się razem. Chociaż nie byli rodzeństwem kochali się i każdą wolną chwilę spędzali razem.

Latem Gerda i Kay sadzili w doniczce przy oknie rośliny i podziwiali je. Zimą wyglądali przez szyby i obserwowali zasypane śniegiem ulice. Pewnego zimowego wieczoru chłopiec patrzył w okno na spadające płatki. Nagle ujrzał niewielką kobietę, całą z lodu. Skinęła na Kaya, ale on wystraszył się i uciekł. Nadeszła wiosna. Dzieci znowu bawiły się w swoim małym ogródku i podziwiały kwiaty. Wtedy chłopiec zaczął się skarżyć na ból. Okazało się, że jeden kawałek z zaczarowanego lustra wpadł mu do oko. Kiedyś, dla żartu zły diabeł sprawił, że każdy kto patrzył przez szkło z tego lustra widział wszystko złym. Najgorzej, gdy odłamek utkwił w sercu, bo wtedy człowiek stawał się okrutny. Niestety, Kay miał też szkło w sercu. Od tej pory bohater był złośliwy i niemiły.

Dokuczał Gerdzie, przedrzeźniał swoją babcię, niszczył kwiaty. Któregoś dnia wybrał się na plac ze swoimi saneczkami, bo tam bawili się inni chłopcy. Niewiadomo skąd zjawiła się piękna kobieta na wspaniałych, wielkich saniach. Kayowi zdawało się, że kiedyś już ją widział. Przywiązał swoje sanki...

Podobne wypracowania