Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Romeo i Julia” - Czy historia Romea i Julii budzi współczucie czy jest ci obojętna? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia dwojga kochanków z Werony spisana przez Williama Szekspira bardzo mnie poruszyła. Jest to przepiękna opowieść o sile miłości, ale i o nienawiści, która jest w stanie zniszczyć wszystko, co spotka na swojej drodze. Tytułowi bohaterowie tragedii Szekspira - Romeo i Julia, pochodzą z dwóch nienawistnych sobie rodów - Kapuletów i Montekich. Zakochują się w sobie miłością szaloną, romantyczną, niemożliwą do spełnienia z powodu nienawiści, jaka panuje pomiędzy ich rodzinami. Ich szczęście nie może się urzeczywistnić, stać prawdą.

Kochankowie muszą kryć się ze swoimi uczuciami, pewni, że jeżeli sekret się wyda, zostaną na zawsze rozłączeni. Chociaż jest to historia opowiadająca o pięknej miłości - miłości odwzajemnionej, jest to jednocześnie opowieść przepełniona smutkiem, nostalgią i cierpieniem. Romeo i Julia walczą o swoją miłość. Nie pozwalają, aby waśnie rodzinne doprowadziły do upadku ich uczucia. Stosują różne fortele, aby tylko przetrwać w miłości razem.

Jestem pod wrażeniem zachowania kochanków z Werony. Julia, chociaż może wyjść za mąż za bogatego i pięknego Parysa, woli zostać żoną Romea, którego kocha. Wybiera miłość i choć początkowo się waha, wypija tajemniczą miksturę-truciznę, dzięki której...

Podobne wypracowania