Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Bahdaj „Wakacje z duchami” - sprawozdanie z lektury

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Adama Bahdaja, „Wakacje z duchami”, opowiada historię trójki przyjaciół. Paragon, Perełka i Mandżaro pochodzą z Warszawy. Pewnego dnia dostają zaproszenie od cioci Perełki, by spędzić wakacje w leśniczówce położonej nad jeziorem, niedaleko której znajduje się średniowieczny zamek.

Chłopcy są podekscytowani pobytem nad jeziorem. Zakładają Klub Młodych Detektywów, którego nadinspektorem zostaje najlepiej myślący Mandżaro, Paragon i Perełka otrzymują tytuły inspektorów. Od tego momentu zaczyna się wakacyjna przygoda chłopców. Okazuje się bowiem, że na znajdującym się w pobliżu zamku straszy duch. Młodzi detektywi postanawiają zająć się tym dziwnym zjawiskiem.

Paragon, najbardziej odważny z chłopców, jako pierwszy wybiera się na zamek, by na własne oczy zobaczyć ducha. Chłopiec z ukrycia widzi, jak robotnicy, którzy mieli wysadzać lewe skrzydło zamku, uciekają w popłochu na widok zjawy. Sam jest przerażony i ucieka, nie patrząc w którą stronę biegnie. W pewnym momencie potyka się o drut i dostaje się w łapy „olbrzyma”. Ów „olbrzym” to Antoniusz, który przyjechał z grupą studentów dokonać pomiaru zamku.

Do leśniczówki...

Podobne wypracowania