Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Widzieć można tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” - interpretacja i rozwinięcie tematu w oparciu o „Małego Księcia”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohaterem książki Antoine de Saint Exupery' ego pt: „Mały Książę” jest chłopiec zamieszkujący odległą planetę. Pewnego dnia opuszcza on swój dom i udaje się w podróż. Odwiedza różne planety, by ostatecznie trafić na Ziemię. Podczas wędrówki dowiaduje się różnych rzeczy, które złożę się potem na jego obraz świata. Odwiedzając poszczególne planety Mały Książę poznaje kolejno Króla, który panuje, choć nie ma poddanych, Próżnego, dla którego sensem życia jest zachwyt okazywany przez innych, Pijaka, który pił ze wstydu, że pije. Poznał także Latarnika, który wykonywał swą syzyfową pracę z wielkim oddaniem, Geografa, który nie odbył nigdy żadnej podróży i Biznesmena, który liczył gwiazdy. Każda  z tych postaci skupiała się na tym, co powierzchowne, zewnętrzne i płytkie. Nikt z poznanych nie zdał sobie trudu, by przez chwilę zastanowić się nad sensem tego, co robi.

Pewnego dnia Mały Książę przybywa na Ziemię. Tutaj poznaje między innymi Żmiję, Lisa i pewnego pilota, któremu nad pustynią rozbił się samolot. Dopiero spotkanie z tymi osobami sprawia, że chłopiec poznaje prawdziwe wartości. Jest to niestety gorzka lekcja, bo okazuje się, że wartości...

Podobne wypracowania