Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leszek Miller - biografia, życiorys - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

ważnych urzędów. W latach 1993- 1996 objął funkcję ministra pracy i polityki społecznej. W 1996 został Szefem Urzędu Rady Ministrów. Był także czołowym przedstawicielem resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w 1997 roku. Jako przewodniczący klubu SLD w 1999 utworzył jednolitą partię polityczną o tej samej nazwie i do 2004 roku sprawował funkcję przewodniczącego. Został powołany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na Prezesa Rady Ministrów w 2001 mimo że dymisja Jerzego Buzka nie została jeszcze złożona. W tym samym roku otrzymał stanowisko Prezesa Rady Ministrów i Przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej. 

Podczas jego rządów została powołana Agencja Wywiadu i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Brał także udział przy podpisaniu Traktatu Akcesyjnego, który wprowadzał Polskę do UE. Jako jeden z ośmiu europejskich premierów popierał USA w sprawie Iraku. W 2004 roku brał udział w ceremonii przyjęcia Polski wraz z 9 innymi krajami do UE. 

Zrezygnował z członkowstwa w SLD w 2007 roku. Został przewodniczącym nowo utworzonej partii Polska Lewica w 2008 lecz w roku 2009 wystąpił z deklaracją członkowską do SLD. Rezygnując z członkowstwa w Polskiej Partii w 2010 został przyjęty do SLD.

Został...

Podobne wypracowania