Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Donald Tusk - biografia, życiorys - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

źródła informacji stały się błędne. Donald Tusk przeszedł do II tury wyborów uzyskując prawie 46% poparcia ale przegrał wybory z Lechem Kaczyńskim. Po przegranych wyborach pozostał liderem swojej partii a następnie objął urząd przewodniczącego klubu parlamentarnego PO. Od 2005 roku posiada udział członkowski w Komisji Łączności z Polakami za granicą. W 2007 w wyborach parlamentarnych uzyskał najlepszy indywidualny wynik w historii wyborów do Sejmu w III RP- ok. 47% wszystkich głosów w okręgu warszawskim.

Po decyzji zarządu krajowego PO o kandydaturze na stanowisko Prezesa Rady Ministrów Donald Tusk otrzymał 9 listopada 2007 roku od prezydenta Lecha Kaczyńskiego akt desygnacji na premiera i został zaprzysiężony na Prezesa Rady Ministrów.

Donald Tusk otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień, m.in. Nagrodę Kisiela (2002), Krzyż Wielki Orderu Słońca Peru (2008), Wiktora 2007 jako Najpopularniejszy polityk, a w 2010 zdobył Nagrodę Karola Wielkiego oraz Nagrodę im. Vaszka i Anny Marii Popek. 

Podobne wypracowania