Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Wilson - charakterystyka prezydentury Woodrowa Wilsona. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Woodrow Wilson był 28 prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, kandydatem Partii Demokratycznej. Jego prezydentura (1913-1921) przypada na czas I wojny światowej. W głosowaniu powszechnym Wilson zdobył ponad 40% głosów, jednakże uzyskał dużą przewagę w głosowaniu elektorów, co zapewniło mu urząd prezydencki.

Objęcie prezydentury Woodrow Wilson rozpoczął od wydania trzech ważnych aktów prawnych, które w znaczący sposób wpłynęły na gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Były to: Underwood Act, który zmniejszał cła, Federal Reserve Act, dzięki której władze amerykańskie mogły w szerszy sposób dysponować skarbem oraz akt powołujący Federalną Komisję Handlu, która zajmowała się kontrolą uczciwości przedsiębiorców. Prezydentura Wilsona charakteryzuje się także ważnymi posunięciami socjalnymi, m.in. umożliwił on robotnikom tworzenie różnego rodzaju zrzeszeń i dał prawo do strajkowania, co więcej –  zakazał pracy dzieci i skrócił dzień pracy robotników kolejowych do ośmiu godzin.

Wybuch I wojny światowej na kontynencie europejskim spotkał się w Stanach Zjednoczonych z decyzją o ich neutralności, którą prezydent ogłosił 4 sierpnia 1914 r. Decyzja...

Podobne wypracowania