Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Neville Chamberlain - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Arthur Neville Chamberlain to brytyjski polityk I premier Wielkiej Brytanii w okresie 1937– 1940. Był również Kanclerzem Skarbu, na tym stanowisku poprawił sytuację gospodarczą, wprowadzając politykę łatwego dostępu do niskoprocentowych kredytów. Znany minister zdrowia w roku 1923 w czasie II wojny światowej przeprowadzał ustawy socjalne. W 1938 roku został premierem Wielkiej Brytanii. Prowadził politykę appeasementu. Jego działania skierowane były na cel, jakim było uspokojenie stosunków międzynarodowych, co sprowadzało się m.in. do stosowania ustępstw wobec Włoch i Niemiec. Taktyka ta była znana na świecie, miała za zadanie utrzymanie pokoju na świecie za wszelką cenę.

Urodził się 18 marca 1869 roku w Birmingham jako najstarszy syn Josepha Chamberlaina. Jego brat był politykiem. Edukację ukończył w Rughy School. Po ukończeniu szkoły Neville kontynuował edukację w Mason Science College. Po studiach rozpoczął pracę w firmie rachunkowej. Wyjechał wraz z żoną do Ameryki, aby uprawiać plantację agawy, jednak została zlikwidowana. 

Następnie, Chamberlain był przewodniczącym wielu firm i po tym okresie rozpoczął karierę polityczną. Został wybrany do rady miasta, po pewnym czasie wybrano go na burmistrza (1916). W 1918 roku wystartował...

Podobne wypracowania