Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Stanisław Kostka - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Stanisław Kostka urodził się pod koniec roku 1550 w Rostkowie. Był dzieckiem Jana i Małgorzaty. Jego ojciec piastował stanowisko kasztelana zakroczymskiego. Nie był to jedyny syn pary. Stanisław miał trzech barci, mianowicie – Pawła, Wojciecha oraz Mikołaja, a także siostrę Annę.

Rodzina Kostków była bardzo religijna. W duchu miłości do Boga i bliźniego Jan i Małgorzata wychowywali swoje dzieci. Atmosfera rodzinnego domu miała zapewne ogromny wpływ na kształtowanie się światopoglądu Kostki. Młody Stanisław początkowo uczył się w domu oraz u księdza z pobliskiej plebanii. Kiedy skończył lat dwanaście, jego edukacją zajął się nauczyciel – Jan Biliński. To właśnie z nim Paweł i Stanisław wyjechali do Wiednia. Tam Kostka mieszkał w Internacie Ojców Jezuitów. W tym czasie widoczne już było, że odstaje on od grupy swoich rówieśników. Wiele czasu poświęcał modlitwie i kontemplacji. Był chłopcem spokojnym i cichym. Nie brał udziału w życiu towarzyskim szkoły. Był raczej typem samotnika. Jego brat, Paweł, który razem z nim mieszkał w  internacie, zwracał uwagę bratu na jego „nietypowe” zachowanie. Próbował go również nakłonić, aby bardziej angażował się w życie szkolnej społeczności. Stanisław nie ...

Podobne wypracowania