Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stany Zjednoczone 1980 r. - Wybory prezydenckie

W 1980 r. odbyły się w Stanach Zjednoczonych wybory prezydenckie. Głównymi kandydatami byli – Ronald Reagan, James Carter, John Anderson, Ed Clark, Barry Commoner, John Rarick i Ellen McCormack. Wybory wyrał Ronald Reagan, który uzyskał 43,903 głosów powszechnych, co stanowiło jakieś 50% głosów i uzyskał 489 głosów elektorskich.

Reagan pochodził z partii Republikańskiej i zwyciężył nad groźnym konkurentem, przedstawicielem demokratów – Jamesem Earlem Carterem. Wybór okazał się trafny Ronald Reagan przeszedł do historii jako wspaniały prezydent. Reagan swoją karierę rozpoczynał jako aktor i aktorstwo w końcu zaprowadziło go do Białego Domu. Carter uzyskał 35,480 głosów powszechnych co stanowiło 41%, uzyskał również 49 elektorskich. Nie miał więc najmniejszych szans z kolegą z partii Republikańskiej.

Reagan wygrał niemalże we wszystkich stanach, tylko 3 stany poparły Cartera. Reagan wygrywając wybory okazał się trafną decyzją społeczeństwa amerykańskiego. Na początku swojej kariery Reagan miał problemy z uzyskanie poparcie w swojej partii. Carter znany z wcześniejszej prezydentury nie miał szans na reelekcję, jego wpadki i potknięcia wspaniale wypunktował Ronald Reagan w swojej kampanii. Reagan wygrał wybory i później udało mu się wygrać jeszcze w 1984 r. był jednym z wielu prezydentów którzy mieli aż 60% poparcie społeczeństwa.

Podobne wypracowania do Stany Zjednoczone 1980 r. - Wybory prezydenckie