Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frida Kahlo - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Frida Kahlo była meksykańską malarką żyjącą w pierwszej połowie XX wieku. Urodziła się w 1907 roku w rodzinie wielodzietnej na przedmieściach Meksyku. Jej ojciec był artystą – zajmował się fotografią oraz malarstwem. Swoją pasją zaraził córkę, gdy miała osiemnaście lat – od tego czasu Frida porzuciła marzenia o medycynie, aby oddać się uwiecznianiu świata czy to na płótnie, czy w kadrze aparatu.

Analizując twórczość Fridy Kahlo, dostrzegamy wpływy symbolizmu oraz realizmu, które skłoniły malarkę do pokazywania rzeczywistości takiej, jaka jest, bez próby „naprawiania świata” w swojej twórczości. Widoczne są także elementy kultury meksykańskiej – przede wszystkim dotyczy to tematyki ukazanej na obrazach. Motywem przewodnim w malarstwie Kahlo jest życie kobiet. Artystka uwiecznia portrety, pokazując kobiety w różnych kontekstach, przede wszystkim w ciężkim i surowym środowisku pracy.

W 1928 roku Kahlo wstąpiła do Meksykańskiej Partii Komunistycznej, jednak nie rozwinęła swojej politycznej kariery. Rok później poślubiła artystę zafascynowanego jej pracami, Diego Riverę. Frida nie mogła doczekać się dziecka, a rozwiązły styl życia artystów nie sprzyjał pielęgnowaniu rodzinnego...

Podobne wypracowania