Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Maksymilian Maria Kolbe - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Maksymilian Maria Kolbe naprawdę nazywał się Rajmund Kolbe. Przyszedł na świat 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli.  Był synem tkaczy - Niemca Juliusza Kolbe i Polski Marii z domu Dąbrowskiej. Kiepska sytuacja materialna zmusiła rodzinę do osiedlenia się w Łodzi, wcześniej jednak ochrzczono małego Maksymiliana w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w jego rodzinnym mieście. W 1897 roku rodzina osiedliła się w Pabianicach, gdzie ojciec znalazł zatrudnienie w fabryce, natomiast matka została ekspedientką, a następnie położną.

Początkowo Rajmund uczył się w domu, jedynie przez rok uczęszczał do szkoły handlowej.

Według Rajmunda Kolbe 1906 roku w kościele św. Mateusza w Pabianicach objawiła mu się postać Najświętszej Maryi Panny, która nakazała chłopcu dokonać wyboru pomiędzy białą koroną symbolizującą czystość a czerwoną oznaczającą męczeństwo. Rajmund zdecydował się przyjąć obie korony. Rok później trafił wraz z bratem do lwowskiego seminarium franciszkanów. Trzy lata później rozpoczął nowicjat w zakonie franciszkanów już pod imieniem Maksymilian. Śluby złożył 1 grudnia 1919 roku, przyjmując w ich trakcie imię Maria. Doktoryzował się z filozofii na uniwersytecie Gregorianum w Rzymie (1915 r.), z teologii –...

Podobne wypracowania