Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ronald Reagan - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ronald Wilson Reagan (1911–2004) dwukrotny prezydent USA, gubernator Kalifornii, aktor i prezenter telewizyjny.

Ronald Reagan przyszedł na świat 6 lutego 1911 w Tampico w stanie Illinois jako drugi syn Johna Reagana i Nelle Wilson. Jego ojciec był katolikiem o irlandzkich korzeniach, natomiast matka była protestantką, w której żyłach płynęła szkocko-angielska krew. Po przyjściu na świat Ronalda lekarze stwierdzili, że ze względów zdrowotnych jego matka nie może mieć więcej dzieci. Okres najwcześniejszego dzieciństwa Ronald Reagan spędził podróżując po stanie Illinois.

Powodem takiego koczowniczego trybu życia rodziny Reaganów, było poszukiwanie zatrudnienia przez Johna Reagana. Dopiero w 1920 r., gdy Ronald miał 9 lat, Reaganowie osiedli na stałe w miasteczku Dixon, gdzie rok później przyszły prezydent USA zostaje ochrzczony. W 1924 r. Ronald Reagan został przyjęty do szkoły średniej w Dixon. W okresie nauki w szkole średniej podjął się pracy ratownika na kąpielisku Lowell Park niedaleko Dixon. Będzie tam pracował przez 7 lat i uda mu się uratować przed utonięciem 77 osób.

Po ukończeniu szkoły średniej postanowił dalej się kształcić i w 1928 r. został przyjęty do Eureka College, wyższej uczelni w mieście Eureka...

Podobne wypracowania