Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Augusto Pinochet - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chilijski dyktator urodził się w 1915 roku w Valparaiso. Od najmłodszych lat swoją przyszłość związał z wojskiem. W 1933 roku wstąpił do Szkoły Wojskowej w rodzinnym mieście. Po czteroletniej edukacji skończył szkołę ze stopniem alfereza (podchorążego). Po odbyciu służby najpierw w pułku piechoty w Concepcion, potem w pułku stacjonującym w Valparaiso  powrócił do Szkoły Wojskowej, aby zdobyć wyższe stopnie oficerskie (1940 rok).

Po służbie w Iquique na północy Chile (1945-1948) rozpoczął studia w Akademii Wojskowej w Santiago, w której później wykładał jako starszy oficer sztabowy. Równocześnie pracował jako asystent w Akademii Wojskowej, ucząc geografii i geopolityki. Jego kariera wojskowa potoczyła się szybko. W 1968 roku został szefem sztabu 2 Dywizji I Armii w Santiago. Następnie otrzymał nominację na generała brygady i stanowisko dowódcy 6 Dywizji oraz zarządzającego prowincją Tarapaca. W 1971 roku Pinochet został mianowany generałem dywizji obejmując dowództwo najważniejszego garnizonu armii w Santiago. W 1972 roku otrzymał prestiżową funkcję szefa sztabu całej armii chilijskiej. Pinochet szybko zdobył uznanie na tym stanowisku, w 1973 roku ówczesny prezydent Chile – Salvador Allende – ...

Podobne wypracowania