Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krzysztof Kolumb - biografia, wyprawy, odkrycia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dokładna data urodzenia Krzysztofa Kolumba nie jest historykom znana, ale najprawdopodobniej było to pomiędzy 25. sierpnia a 31. października roku 1451 w Genui. Przyszły niestrudzony podróżnik był synem genueńskiego tkacza, a wczesne lata swojej dorosłości spędził pracując jako bankowiec. Wówczas to Kolumb po raz pierwszy uczestniczył w wyprawach morskich – najpierw po okolicznych wodach w celach handlowych, a następnie stopniowo coraz dalej (od Portugalii, poprzez Anglię i Maderę, aż po Gwineę w Afryce). Obok obowiązków zawodowych młody Krzysztof Kolumb z pasją studiował pisma antyczne m.in. Seneki i Arystotelesa, współczesne dzieła poświęcone podróżom oraz wszelkiego rodzaju mapy (np. słynną mapę florenckiego astronoma Toscanellego).

Po jakimś czasie w głowie młodego i ciekawego świata Kolumba zrodziła się idea ryzykownej wyprawy do Indii, ale podróżując cały czas na zachód. Swoim pomysłem starał się zainteresować m.in. portugalskiego króla Jana II, ale ostatecznie doradcy monarchy skreślili inicjatywę genueńczyka. W roku 1485 Kolumb przeniósł się do Hiszpanii, gdzie jego teorie zaciekawiły nawet dwór królewski, w tym królową Izabelę Kastylijską. Ona właśnie ostatecznie zdecydowała...

Podobne wypracowania