Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoine de Saint-Exupéry - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jean-Baptiste Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry urodził się 29 czerwca 1900 r. w Lyonie. Na życzenie dziadka uczył się w szkole prowadzonej przez jezuitów. Już jako dziecko pisał wiersze i przejawiał zdolności techniczne. W wieku 15 lat rozpoczął naukę w Szwajcarii, a następnie w Paryżu. Studiował architekturę na Akademii Sztuk Pięknych, a w czasie studiów opatentował wiele nowych rozwiązań technicznych w zakresie pilotażu i budowy silników. Jako 21-latek posiadał już uprawnienia pilota, a rok później, w czasie pobytu w centrum szkolenia w Istres, uzyskał kwalifikacje pilota wojskowego. Funkcję pilota wojskowego pełnił krótko; z powodu wypadku i odniesionych obrażeń przeniesiono go w 1923 do rezerwy.

Pracował później w Towarzystwie Lotniczym Latecoere, przewożąc przesyłki między Francją i Afryką. W latach 1929-1931 był dyrektorem oddziału Latecoere Aeroposta w Argentynie, gdzie poznał swoją późniejszą żonę, Consuelę Suncin Sandoval de Gómez. Po powocie do Francji, w 1935 r. podjął się lotu z Paryża do Sajgonu, ale próba ta skończyła się wypadkiem na Pustyni Libijskiej.

Pełnił funkcję korespondenta prasy francuskiej podczas wojny domowej w Hiszpanii. Kolejną próbę rekordowego przelotu...

Podobne wypracowania