Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

WOS - strona 16

 • Czy jesteś za powszechnym prawem do posiadania broni palnej w Polsce? Esej

  W Polsce nie ma powszechnego dostępu do broni a osoby, które nielegalnie zdobędą broń są surowo karane. Uważam, że w Polsce powinien być dostęp do broni ponieważ uczciwi obywatele muszą być wolni a zakaz państwowy sprzyja przestępcom. Dostęp do broni jest przejawem wolności i swobód obywatelskich, a także zapewnia przeciętnemu ob... »

 • Czynienie dobra - jak można czynić dobro w naszym codziennym życiu? Wypracowanie

  Każdy z nas dąży do tego, aby być człowiekiem dobrym. Jednakże często gubimy się w tym, jak chcemy ten cel osiągnąć – pragniemy czynić wielkie rzeczy, a nie dostrzegamy możliwości, okazji do dobrych uczynków w życiu codziennym. Jak więc czynić dobro w codziennym życiu?Należy zacząć od stosowania się do Przykazania Miłości, przyswoje... »

 • Czystki etniczne - Bałkany - konflikt, wojna. Opracowanie

  Tereny bałkańskie wielokrotnie były miejscem sporów, wynikających z rozmaitych powodów. Nawet dziś, gdy większość terytoriów na całym świecie jest ściśle wydzielona, na Bałkanach nadal zdarzają się incydenty zbrojne, mające na celu zmianę przebiegu granic.Bośnia i Hercegowina – jedno z państw, które powstały na ... »

 • Czystki etniczne - czym są czystki etniczne? Definicja, opis, przykłady

  Czystki etniczne to zbiorcza nazwa działań podejmowanych przez jakieś państwo (bądź grupę ludzi, która posiada władzę), w celu usunięcia konkretnej nacji lub grupy etnicznej. Pojęcia tego nie można mylić z ludobójstwem, które jest hasłem o wiele szerszym ani też ze zbrodnią wojenną, która nie jest nakierowana na konkr... »

 • Czystki etniczne - Kosowo - konflikt, wojna. Opracowanie

  Mianem „czystki etnicznej” nazywane są zaplanowane ataki jednej ze stron konfliktu na (najczęściej bezbronną) grupę osób konkretnego wyznania bądź przynależności etnicznej. Jest to najważniejsza z cech, jakie odróżniają czystkę od ludobójstwa. Jednym z przykładów ataków na tle etnicznym są zdarzeni... »

 • Czystki etniczne - Rwanda - konflikt, wojna domowa. Opracowanie

  Afryka to najbiedniejszy i najsłabiej rozwinięty kontynent na świecie. Jego bogactwa przez lata rozkradane były przez potęgi kolonialne. Nawet dziś, gdy państwa afrykańskie są niepodległe, największy zysk odnoszą zagraniczne instytucje, zajmujące się wydobyciem różnego rodzaju bogactw naturalnych. Reszta zysków, najczęściej trafia ... »

 • Dalia Grybauskaite - biografia, życiorys

  Dalia Grybauskaite to litewska działaczka polityczna, a od 12 lipca 2009 roku prezydent Litwy.  Była ministrem finansów oraz Komisarzem do spraw Budżetu i Programowania finansowego w Komisji Europejskiej. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Leningradzkim. W czasie studiów pracowała jako zwykła robotnica w zakładach garbarsk... »

 • Darwinizm społeczny w socjologii - charakterystyka

  Darwinizm społeczny to nurt w socjologii rozwijający się w XIX w. na gruncie odkryć i przemyśleń Karola Darwina z zakresu ewolucji i znaczenia doboru naturalnego. Darwinizm, jako teoria ewolucji, opierał się na stwierdzeniu ciągłej zmienności świata i dopasowywaniu się organizmów do zmieniających się warunków na zasadzie doboru nat... »

 • David Cameron - biografia, życiorys

  David Cameron to premier Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej od 11 maja 2010 roku. Od 2005 roku jest liderem Partii Konserwatywnej.  Urodził się 9 października 1966 roku w Londynie jako syn maklera giełdowego lana Donalda Camerona. David posiada szkockie korzenie, jego przodkiem był Wilhelm IV Hanowerski. Wykształcenie odebrał ... »

 • Decentralizacja władzy - charakterystyka, definicja, przykłady

  Decentralizacja władzy jest pojęciem z zakresu teorii polityki i oznacza częściowe przeniesienie uprawnień i zakresu władzy na inne organy. Za pomocą ustaw i prawa przenosi się zakres wykonywanych czynności związanych z władzą państwową na organy niższe np. gminy lub powiaty czy samorządy. Takie organy podlegają również demokratycznej z... »