Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Gaston Bachelard - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gaston Bachelard urodził się 27 czerwca 1884 roku we Francji. Pierwsze lata jego życia były naprawdę zwyczajne. Wychowywał się w przeciętnej, mieszczańskiej rodzinie.

Źródła historyczne skupiają uwagę przede wszystkim na dorobku naukowym filozofa oraz na jego działalności. Niewiele zatem wiadomo o życiu prywatnym mężczyzny. W latach młodości mieszkał w rodzinnej miejscowości Bar-sur-Aube. Tam też znalazł swoją pierwszą pracę, objął stanowisko listonosza. Był jednak niezwykle inteligentny i marzył, aby nadal się rozwijać. Interesowała go przede wszystkim filozofia, a także fizyka. Ogromne samozaparcie i upór pozwoliły mu na realizację tych pragnień.

Bachelard odebrał staranne wykształcenie. Najpierw ukończył studia fizyczne, nieco później uczył się filozofii. W końcu udało mu się dostać upragnioną pracę. Filozof pełnił odpowiedzialną i bardzo ważną funkcję, mianowicie – został profesorem na jednej z uczelni wyższych we francuskim mieście Dijon. Pracował tam aż przez dziesięć lat, od 1930 do 1940 roku. Jego kariera naukowa rozwijała się nadal w bardzo szybkim tempie. Należy dodać, iż Bachelard nieustannie pracował nad swoimi teoriami, doskonalił je i wprowadzał pewne zmiany. W latach 1940-1940 objął stanowisko profesora katedry filozofii oraz...

Podobne wypracowania