Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Erich Hartmann – biografia, życiorys

Erich Alfred Hartmann to lotnik żyjący w XX wieku. Jest uważany za najlepszego lotnika – w swojej historii odniósł ponad trzysta pięćdziesiąt zwycięstw nad samolotami wroga.

Erich Hartmann urodził się w 1922 roku w Niemczech. Wczesne lata dzieciństwa spędza na Dalekim Wschodzie, później powrócił do Niemiec w wieku sześciu lat. Rozpoczyna naukę lotnictwa, ukoronowaną w 1939 roku zdobyciem licencji pilota. Rok później kontynuuje edukację w Szkole Lotnictwa Bojowego, aby w 1942 roku rozpocząć służbę w jednostce w Luftwaffe – było to związane z powrotem na Daleki Wschód.

W jednostce zostaje odkryty talent Hartmanna – pod opieką nauczycieli i instruktorów szlifowano i doskonalono jego umiejętności w pilotowaniu myśliwcami i zestrzeleniu wrogich samolotów. W lipcu i sierpniu 1943 roku Hartmann zdobywa sławę jako doskonały pilot. W okresie niemiecko-radzieckich bitew powietrznych wsławia się zestrzeleniem siedmiu samolotów wroga w ciągu jednego dnia.

Pod koniec sierpnia pilot ma już na koncie niemalże sto zestrzeleń – w dowód uznania zostaje mu powierzone dowództwo nad jednostką. Rok 1944 był dla Hartmanna jeszcze bardziej owocny. Zarejestrowano wtedy 172 zwycięstwa tego pilota,...

Podobne wypracowania