Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hammurabi - biografia, życiorys

Hammurabi żył w latach 1792 1750. Był szóstym i najsłynniejszym królem z I dynastii z Babilonu. Imię Hammurabi jest arkadyjską formą zapisu amoryckiego imienia, które w tłumaczeniu znaczy ,,wuj, stryj jest uzdrowicielem”.

Hammurabi odziedziczył po ojcu część dawnego Arkadu, a największymi miastami były: Babilon, Borsippa, Sippar oraz Dilbat. W pierwszych latach panowania młody władca skupił się na rozwiązaniu najważniejszych kwestii wewnętrznych kraju. Między innymi anulował długi obywateli oraz rozbudował umocnienia w niektórych miastach. W 1786 r. p. n .e przystąpił do pierwszych działań wojennych. Przypuścił wtedy szturm na południe i dzięki temu powiększył swe terytorium o miasto Isin i Uruk. W 1787 roku zdobył kraj Emutbal, następnie podbił państwa – miasta Malgum i Rapiqum. Dzięki tym wszystkim działaniom, Hammurabi zdołał powiększyć prawie dwukrotnie terytorium swojego państwa i, co ważne, nie wszedł w żaden konflikt polityczny z rywalami. 

Ponieważ w 1781 roku umiera jego wielki sojusznik i opiekun, Hammurabi zaprzestał działań ofensywnych i skupił się na działaniach wewnętrznych. Wykorzystał ten czas na rozbudowę swego państwa, między innymi rozbudował systemy irygacyjne, wzniósł nowe fortyfikacje...

Podobne wypracowania