Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Harry Truman - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Harry S. Truman przyszedł na świat 8 maja 1884 roku w Lamar w Missouri w rodzinie farmera i hodowcy bydła. Po ukończeniu szkoły średniej w 1901 roku zaczął pracować jako chronometrażysta na kolei, później pracował w biurze. Między rokiem 1905 a 1911 służył w Gwardii Narodowej, pomimo tego, iż miał bardzo słaby wzrok. Zdołał jednak oszukać komisję, ucząc się na pamięć wykresów i tablic. 

W 1934 roku został kandydatem  Partii Demokratycznej na fotel senatora, wygrał te wybory. Ponowne wybory w 1940 roku także należały do niego, chociaż początkowo nic na to nie wskazywało. Kiedy Stany Zjednoczone przystąpiły do II wojny światowej, Harry Truman stanął na czele komisji senackiej, znanej jako ,,komisja Trumana”. Jej celem było wyjaśnienie sprawy defraudacji i złego zarządzania pieniędzmi przez wojsko. Komisja, traktowana początkowo przez polityków z dozą wahania i niepewności, okazała się wielkim sukcesem, ponieważ w wyniku cięć zaoszczędzono 15 mld dolarów. 

W 1944 roku Truman został kandydatem na wiceprezydenta, a para Truman – Roosevelt pokonała swoich przeciwników stosunkiem głosów 432 do 99. 12 kwietnia 1945 roku Roosevelt zmarł, a niebawem Truman został zaprzysiężony na prezydenta. Jedną z...

Podobne wypracowania