Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jacques Chirac - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jacques Chirac urodził się 29 listopada 1932 roku w Paryżu. Wykształcenie zdobył w jednej z najbardziej prestiżowych i elitarnych uczelni – École Nationale d’ Administration. Później, w roku 1953, uzupełniał swe wykształcenie na Harvardzie. Wykształcenie z całą pewnością pomogło mu w karierze. Wiedza, którą zdobył, okazała się przydatna zarówno Chiracowi, jak i całej Francji. W czasie studiów nawiązał on również szereg znajomości, które poszerzyły jego światopogląd.

Po zakończeniu nauki, w czasie wojny algierskiej, brał czynny udział w walkach. Kiedy w roku 1959 de Gaulle objął ponownie władzę, młody Chirac zainteresował się żywo polityką i zaczął brać udział w wydarzeniach rozgrywających się na jej arenie. Od roku 1962 związany był m.in. ze sztabem Pompidou. Pięć lat później otrzymał mandat deputowanego. Wszedł również w skład rządu, gadzie pełnił funkcję sekretarza stanu. Działał wówczas przy ministerstwie spraw społecznych. Rok później objął podobne stanowisko, tyle że w Ministerstwie Ekonomii i Finansów.

W roku 1972 Chirac został ministrem rolnictwa. Rządy w ówczesnym czasie sprawował Pierre Messmer. Dwa lata później otrzymał tekę ministra spraw wewnętrznych....

Podobne wypracowania