Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rudolf Hess - biografia, życiorys

Rudolf Hess urodził się dnia 26 kwietnia 1894 roku w Aleksandrii. Jego matka była z pochodzenia Greczynką, a ojciec Niemcem. W historii zapisał się jako jeden z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera.

Swoją karierę rozpoczął w roku 1914, kiedy wybuchła I wojna światowa. Hess w owym okresie wstąpił do armii. Studia ukończył dopiero po zakończeniu wojny, gdy przebywał w Monachium. Zgłębiał wtedy również nauki polityczne. Od tego momentu jego życie związane było z Adolfem Hitlerem. Zaczęło się od tego, że Hess wstąpił w szeregi NSDAP, a po puczu monachijskim został osadzony w więzieniu. To właśnie tu poznał przyszłego przywódcę Rzeszy. Przy nim rozwijała się jego kariera. Był jego zastępcą, kiedy ów objął władzę. Stanowisko to Rudolf Hess otrzymał w roku 1933, kiedy Hitler doszedł do władzy. Trwał przy swym przywódcy do końca swych dni, nawet po śmierci Hitlera.

Kłopoty Hessa zaczęły się w roku 1941, kiedy to samodzielnie doleciał do Anglii, a dokładnie – Szkocji. Tam został pojmany i aresztowany. Po zakończeniu wojny został skazany na karę dożywocia w czasie procesu w Norymberdze. Uznano go winnym zbrodni nazistowskich. Przez długi okres udawał, iż jest niepoczytalny. Przyznać trzeba, że nieomal osiągnął swój cel. Zdradziło go uwielbienie dla Hitlera, którego nie potrafił ukryć, widząc jego postać na materiałach, które pokazywali mu biegli.

Prywatnie Rudolf Hess był mężem Ilse Prohl i ojcem Wolfa Rudigera. Zmarł dnia 17 sierpnia 1987 roku w więzieniu w Spandau. Data jego śmierci nie jest pewna.

Podobne wypracowania do Rudolf Hess - biografia, życiorys