Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Nelson - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

William Nelson urodził się dnia 30 kwietnia 1933 roku w miejscowości Abbott, w stanie Teksas. Rodzicami Nelsona byli Maryle Marie i Ira Doyle. Jednakże to nie dzięki nim młody Willie rozpoczął swoją karierę muzyczną. Pierwszym kontaktem z muzyką były lekcje, które wykupili mu dziadkowie. Od razu dało się zauważyć, że chłopak ma talent. Niedługo po rozpoczęciu prywatnych zajęć zaczął pisać i komponować swoje pierwsze utwory. Trzy lata po rozpoczęciu nauki został przyjęty do jednego z miejscowych zespołów, w którym grał na gitarze. Nie porzucił swojej pasji i kontynuował ją w szkole średniej, kiedy to pracował w lokalnym radiu.

W roku 1951 Nelson ukończył naukę w szkole średniej w swoim rodzinnym mieście – Abbott. Tym samym rozpoczął nowy etap w życiu. Wstąpił w szeregi United States Air Force. Niestety z przyczyn zdrowotnych musiał odejść ze służby już dziewięć miesięcy po jej rozpoczęciu. Nelson musiał znaleźć dla siebie inne zajęcie. Tak więc zaczął studia na uniwersytecie Baylor, gdzie podjął naukę na kierunku związanym z rolnictwem. Po roku porzucił naukę. Postanowił przeprowadzić się do Vancouver i rozpocząć karierę muzyczną. Co prawda, nagrał w ówczesnym czasie utwór „Lumberjack”, ale nie przyniósł on Nelsonowi...

Podobne wypracowania