Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Condoleezza Rice - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Condoleezza Rice urodziła się 14 listopada 1954 roku w Birmingham w Alabamie jako dziecko Angeleny i Johna. Od najmłodszych lat była osobą bardzo zdeterminowaną i dążącą do obranego przez siebie celu. Była bardzo dobrą uczennicą. Z wyróżnieniem ukończyła, w 1974 roku, studia na uniwersytecie w Denver. Rok później została absolwentką Uniwersytetu Notre Dame, na którym obroniła tytuł magistra. Nie zakończyła jednak kariery naukowej. W roku 1981 uzyskała tytuł doktora, również na Uniwersytecie w Denver. Początkowo nic nie zapowiadało, że Condoleezza osiągnie w przyszłości sukces na arenie politycznej. Biorąc pod uwagę jej osiągnięcia i dokonania na tym polu, dziwi fakt, że jako dziewczynka chciała zostać pianistką.

Jako naukowiec Rice bardzo interesowały zagadnienia związane ze Wschodem, a zwłaszcza z Rosją. Stała się ekspertem w tej dziedzinie. Jest nie tylko wybitnym politykiem, ale również naukowcem. Związana jest z Uniwersytetem w Stanford. Przez sześć lat była rektorem na owej uczelni. Czasy jej kadencji przypadają na lata 1993-1999.

Nie tylko nauce Rice poświęciła swe życie. Była m.in. dyrektorem w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa, gdzie zajmowała się kwestiami związanymi z Rosją i Europą Wschodnią. Miało to miejsce, gdy prezydentem...

Podobne wypracowania