Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Feliks Koneczny - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Feliks Koneczny urodził się 1 listopada 1862 w Krakowie. Już od najmłodszych lat wyróżniał się na tle rówieśników inteligencją i łatwością przyswajania wiedzy. Dowodem na to może być fakt, że ukończył Gimnazjum św. Jacka jako jeden z najlepszych uczniów. Po zakończeniu tego etapu edukacji, w roku 1883, rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył je z powodzeniem w roku 1888, a następnie uzyskał tytuł doktora. Do historii przeszedł jako wybitny filozof i historyk.

Po ukończeniu studiów, w roku 1889, wyjechał do Rzymu, gdzie miał zaszczyt prowadzić badania w Watykanie, a ściślej mówiąc – w jego archiwach. Prace trwały rok. Następnie uczony powrócił do Polski. Tu już czekało na niego miejsce w Archiwum Akademii Umiejętności. Jego kariera jako naukowca nie zakończyła się na uzyskaniu stopnia doktora. W 1922 historyk uzyskał tytuł profesora. Od tego roku objął Katedrę Historii Europy Wschodniej. Stanowisko to piastował do roku 1929.

Jeśli idzie o zainteresowania historyka, to najbardziej zajmowała go historia Europy Środkowej i Wschodniej. To właśnie tym zagadnieniom poświęcił najwięcej miejsca w swoich pracach. Kiedy z powodów politycznych nie mógł pracować na uczelni, publikował liczne artykuły...

Podobne wypracowania