Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wieczesław Mołotow - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wieczesław Michajłowicz Mołotow na świat przyszedł dnia 9 marca 1890 w Kukarce. Od najmłodszych lat związany był z ruchami komunistycznymi. Kiedy miał lat szesnaście, w roku 1906, wstąpił w szeregi Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji. Był działaczem bardzo aktywnym, w związku z czym nie uniknął aresztowań.

Do historii przeszedł jako współpracownik dwóch wodzów rosyjskich. Mowa oczywiście o Leninie, a następnie – Stalinie. Okres działalności komunistycznej Mołotowa przypadł na okres rewolucji październikowej, która odbyła się z 24 na 25 października, a zakończyła się nocą 26 dnia tegoż miesiąca, 1917 roku. Przewrotu i obalenia władzy dokonali bolszewicy. Mołotow nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle innych działaczy w tym burzliwym okresie. Mimo to, udało mu się zyskać zaufanie i szacunek najwyżej postawionych osobistości w Rosji. Trzy lata później, w roku 1921, objął stanowisko sekretarza KC SDPRR.

Dzięki temu, że Mołotow miał poparcie ówczesnego wodza – Stalina, mógł pretendować do wysokich stanowisk w państwie, które sukcesywnie obejmował. Został, m.in. w roku 1930, przewodniczącym Rady Komisarzy Ludowych. Przy jego udziale, w roku 1937, odbyła się „wielka czystka”....

Podobne wypracowania