Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Philippe Petain - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Philippe Petain urodził się dnia 24 kwietnia 1856 roku we Francji. Po ukończeniu szkoły, w roku 1876, postanowił wstąpić w szeregi armii. W 1877 rozpoczął naukę w szkole wojskowej, w miejscowości Saint-Cyr.

Petain związał swoje życie z wojskiem i polityką. Spełniał się służąc krajowi. Jego wysiłki były doceniane. Już w roku 1890 otrzymał stopień kapitana. Na kolejny awans musiał czekać kilka lat, ale już w roku 1910 mianowano go majorem, a rok później – pułkownikiem. Niedługo po awansach Petain mógł się wykazać. W roku 1914 wybuchła I wojna światowa. Oczywiste było, że wyruszy na front. Otrzymał godność generała brygady. Brał udział w obronie Verdun oraz w bitwie pod Marną, które stały się jednymi z najważniejszych starć w czasie tej wojny.

Kiedy wojna dobiegła końca, Petain rozpoczął karierę wojskowo-polityczną. Został mianowany Wodzem Naczelnym Armii Francuskiej, otrzymał także stopień marszałka. W latach od 1918 do 1931 roku zasiadał w Najwyższej Radzie Wojennej. Trzy lata później został członkiem organu zwanego Najwyższą Radą Obrony Narodowej. Jeszcze w tym samym roku otrzymał godność ministra wojny. Jego talent i doświadczenie wojskowego były wielkie i doceniane przez zwierzchników. Z tego też powodu Petain rozpoczął nauczanie...

Podobne wypracowania