Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leszek Balcerowicz - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Leszek Balcerowicz na świat przyszedł w roku 1947, w miejscowości Lipno. Odebrał staranne i gruntowne wykształcenie. Swoje umiejętności rozwijał na wielu uczelniach w kraju i poza jego granicami.

Rok 1970 to moment, w którym Balcerowicz ukończył studia. Naukę pobierał na Wydziale Handlu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Swoją wiedzę poszerzał m.in. na uniwersytetach w Nowym Jorku, gdzie uzyskał tytuł doktora, a także w Sussex czy Marburgu. Po powrocie do kraju podjął pracę w Szkole Głównej Handlowej, gdzie zaproponowano mu objęcie katedry Międzywydziałowych Studiów Porównawczych.

Balcerowicz jako uczony doceniany był na całym świcie. Dowodem na to były liczne zajęcia, które prowadził ze studentami w Indiach, Japonii, Belgii czy Szwecji.

Prawdziwy przełom w życiu Leszka Balcerowicza nastąpił, kiedy w roku 1989 pełnił funkcję wicepremiera, a także ministra finansów w odradzającej się Polsce. Z owego czasu pochodzi „Plan Balcerowicza”, który miał uzdrowić i ustabilizować gospodarkę w kraju.

Od roku 1995 Balcerowicz związany był z Unią Wolności, został nawet jej przewodniczącym. W związku z rozwijającą się karierą polityczną, wziął udział w wyborach do parlamentu, które...

Podobne wypracowania