Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nicolas Sarkozy - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nicolas Sarkozy urodził się dnia 28 stycznia 1955 roku w Paryżu. Jego rodzina wywodziła się z węgierskiej szlachty, która miała swe majątki w miejscowości Alattyan. Wojna rozdzieliła rodzinę. Po roku 1945 miejscem pobytu Sarkozych były Niemcy. Później ich losy się skomplikowały i matka Nicolasa udała się do Francji, gdzie przebywał jej ojciec. Węgierscy imigranci osiedlili się w miejscowości Neuilly-sur-Seine.

We Francji na świat przyszedł Nicolas. Pierwszy etap edukacji rozpoczął w Cours Saint-Louis de Monceau. Była to prywatna katolicka szkoła. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Prawa Universite Paris X Nanterre.

Bardzo wcześnie Sarkozy zaczął brać udział w życiu społecznym. Już ok. roku 1977 wszedł w skład rady swojego rodzinnego miasta. Kilka lat później, bo w roku 1983, został merem Neuilly-sur-Seine, a dziewiętnaście lat po tym wydarzeniu został wybrany burmistrzem miasteczka.

Nie tylko lokalna polityka interesowała Sarkozy'ego. W roku 1988 był członkiem Zgromadzenia Narodowego. Pięć lat później został mianowany ministrem do spraw budżetu w rządzie Balladura. W 1994 roku otrzymał tekę ministra łączności. Funkcje te pełnił do roku 1995, kiedy to prezydentem został Jacques Chirac.

Po odejściu z rządu Sarkozy zaczął...

Podobne wypracowania