Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Claude Monet - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Claude Monet jest uznawany za najbardziej konsekwentnego reprezentanta impresjonizmu. Urodził się 14 listopada 1840 roku w Paryżu. Pięć lat później jego rodzina zmieniła miejsce zamieszkania na miejscowość Hawr położoną w Górnej Normandii. Claude wbrew woli swojego ojca oddał się malarstwu, na życie zarabiając początkowo rysowaniem karykatur. W 1858 roku poznał Eugene Boudina, swojego pierwszego nauczyciela, który polecił mu zajęcie się malarstwem plenerowym.

Edukację kontynuował w paryskiej Académie Suisse. Tam zetknął się Pissarrem. W 1861 roku odbywał służbę wojskową w Maroku. Po powrocie rok później zajmowały go studia w pracowni Charlesa Gleyre'a. Nawiązał znajomości z Renoirem, Sisleyem i Bazillem. Jako grupa pejzażystów udali się w 1863 roku do Barbizon, gdzie malowali krajobrazy. Po zamknięciu atelier Gleyre'a, Claude udał się na kilkumiesięczny pobyt do Honfleur.

Około 1867 roku przyszedł na świat syn artysty, podczas gdy ten, przytłoczony problemami finansowymi, konfliktem z ojcem oraz załamaniem psychicznym próbował popełnić samobójstwo. 28 czerwca 1870 roku ożenił się z Kamille Doncieux, a dwa miesiące później ponaglani wojną francusko-pruską pojechali do Londynu. Tam malarz uległ wpływom...

Podobne wypracowania