Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rasputin - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Grigorij Jefimowicz Rasputin przyszedł na świat w Pokrowskojach. Dokładna data jego urodzin nie jest znana, docierają sprzeczne informacje ze spisów ludności, encyklopedii, od córki Rasputina, a wreszcie od samego Grigorija. Jego narodziny musiały nastąpić pomiędzy 1865 a 1871 rokiem, najprawdopodobniej 10 stycznia zgodnie z kalendarzem juliańskim, a 22 stycznia według gregoriańskiej miary czasu.

Jego losy w większości składają się z legend niż z faktów. Nie znane jest nawet prawdziwe nazwisko „uzdrowiciela”. Jako młodzieniec nie uczęszczał do szkoły, prowadził hulaszczy i rozpustny tryb życia, okazjonalnie udzielał pomocy ojcu, przejmując od niego zlecenia przewozu towaru. W wieku dziewiętnastu lat ożenił się z Praskowią Fiodorowną Żubrowin, która urodziła mu czworo dzieci.

W pewnym momencie życia Rasputina, prawdopodobnie po śmierci małego, pierworodnego syna, nastąpiła jego metamorfoza duchowa. Podjął się pielgrzymki po klasztorach oraz pustelniczych schronieniach, aby odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Przyjął „mnisi” styl życia. W roku 1983 Rasputin zainspirowany pustelnikiem Makarym, udał się na grecką górę Athos, gdzie po raz pierwszy uczestniczył w prawdziwej edukacji religijnej. Wyuczył...

Podobne wypracowania