Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bronisław Malinowski - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bronisław Malinowski urodził się w 1884 roku w Krakowie. Był człowiekiem wszechstronnie wykształconym, zdobył wykształcenie zarówno w dziedzinie antropologii, ekonomii, filozofii, jak i socjologii i religioznawstwa. W latach 1902-1906 studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w dziedzinie filozofii zdobył naukowy stopień doktora pisząc pracę zatytułowaną „O ekonomii myślenia” (1908 rok). Od 1910 do 1913 roku uczył się w londyńskiej School of Economics, w której doktoryzował się w 1916 roku.

Bronisław Malinowski większość swojego życia spędził w Melanezji, Australii i Oceanii. Po raz pierwszy wyjechał do Australii i Oceanii w 1914 roku. Przebywał tam z przerwami przez sześć lat. W 1919 roku wziął za żonę Elsie Rosaline Masson, z którą miał trzy córki. W 1927 roku został uzyskał profesurę na Uniwersytecie Londyńskim oraz objął pierwszą na tej uczelni Katedrę Antropologii. W 1929 roku Malinowski opublikował najważniejsze dzieło swojego życia zatytułowane „Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji”. Tym samym stworzył podstawy współczesnej brytyjskiej antropologii społecznej.

Jego praca była innowacyjna przede wszystkim ze względu na sposób docierania do źródeł...

Podobne wypracowania