Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Georges Braque - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Georges Braque urodził się 13 maja 1882 roku na przedmieściach Paryża. Pochodził ze zwyczajnej rodziny, która nie była bogata. Jego ojciec oraz dziadek zajmowali się malarstwem pokojowym i dekorowaniem wnętrz. Artysta także miał szkolić się w tym kierunku a w przyszłości pracować ze swoją rodziną.

Braque był jednak bardziej ambitny. Zgodnie z wolą taty pobierał lekcje malarstwa pokojowego, ale marzył o czymś innym. Zapisał się więc do szkoły malarstwa i wieczorami uczęszczał na wykłady. Swój certyfikat otrzymał w roku 1902. Postanowił nadal się kształcić i zdobywał wiedzę w Academie Humbert (Paryż). Pobierał tam naukę aż do roku 1904. Artysta zainteresowany był przede wszystkim impresjonizmem i w takim stylu powstawały jego pierwsze działa. Jednak uległo to zmianie, gdy w roku 1905 zobaczył wystawę grupy artystycznej Fouves. Byli to ludzie, którzy podkreślali walory swoich obrazów poprzez intensywne barwy i dzikość wyrazu. Braque rozpoczął tworzyć właśnie w stylu fowizmu. W roku 1907 wystawił swoje prace w Salonie niezależnych. Zostały one odebrane przez krytykę i innych artystów bardzo pozytywnie.

W tym też czasie Georges Braque poznał lepiej twórczość Poula Cezzane i był pod jej ogromnym wrażeniem. Zechciał zdobywać wiedzę...

Podobne wypracowania