Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Trójkąt Weimarski - powołanie, cele

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Trójkąt Weimarski to organizacja powstała dzięki ministrom spraw zagranicznych trzech europejskich państwa: Francji, Niemiec i Polski. Utworzona w 1991 r. organizacja miała za zadanie rozwijać i walczyć o odradzanie się państw.

Trójkąt Weimarski organizował zjazdy, szczyty i konferencje, w których udział brali przedstawiciele państw całego świata. Organizowano spotkania władz trzech państw i analizowano wyniki gospodarcze i ekonomiczne. Zorganizowano następujące szczyty – w poznaniu w 1998 r., w Nancy w 1999, w Hambach w 2001 r., we Wrocławiu w 2003 r. i kolejny raz w Nancy w 2005 r. ostatni szczyt odbył się 5 grudnia 2006 r. z udziałem prezydentem Lecha Kaczyńskiego w Mettlach w Niemczech.

Działalność Trójkąta Weimarskiego sprowadza się do umocnienia wzajemnej współpracy między państwami, konferencje mają za zadanie analizowanie pozycji państw, promują Polskę i debatują nad sytuacją międzynarodową na świecie. Trójkąt Weimarski jest wspaniałym przykładem współpracy trzech państw, które mimo różnic jakie je dzielą potrafią wzajemnie współpracować i doprowadzać do wzajemnych korzyści. Trójkąt Weimarski został powołany by umacniać taką współpracę, szczególnie w fazach problemów gospodarczych i ekonomicznych.

Celem jest promocja Polski i państw Niemiec i Francji. Trójkąt weimarski stał się forum, głosem trzech państw, które podpisały traktat o przyjaźni i solidarności 9 kwietnia 1991 r. między Polską a Francją  i 17 czerwca między Polską a Niemcami. Zakłada się współpracę gospodarczą, ekonomiczną i społeczną trzech państw. Pomimo wzajemnych antagonizmów współpraca układa się stosunkowo dobrze. Nie wiadomo kiedy nastąpi kolejne spotkanie.

Podobne wypracowania