Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

At school: description of a picture - W szkole: opis obrazka

picture, description, friends, school, learning, teacher

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Exemplary answer:

This picture shows a classroom full of pupils. In the corner of the picture we can also see their teacher. This photo was probably taken during a break because all of the kids look relaxed and the also seem to be talking to each other. Some of the kids decided to stretch their legs. They are close to the window. Next to them there is their teacher, explaining something to the little girl in front of her. It looks like the woman is helping her student. On the right side of the picture we see a boy with headphones on his head. He chose to relax between lessons listening to music. I think it’s a great way to unwind but also, by doing that, the boy looses contact with his classmates. In this picture there is also another young boy who draws the strongest attention. It’s the boy in the fourth row, who smiles at the camera. He seems to be very happy – maybe he knows the photographer? Or maybe he did or said something funny? It seems like this boy is actually paying attention to what is going on around him because he noticed the photographer. There is another boy, in the first row, who might also noticed the mysterious person at the back of the classroom. But unlike the smiling boy, he seems to be shocked by photographer’s presence.

Another...

Tłumaczenie

Przykładowa odpowiedź:

Ten obrazek przedstawia klasę wypełnioną uczniami. W rogu tej fotografii możemy również zobaczyć nauczycielkę. To zdjęcie zostało prawdopodobnie zrobione podczas przerwy, ponieważ wszystkie dzieci wyglądają na zrelaksowane i rozmawiają ze sobą. Niektóre z dzieci zdecydowały się rozprostować nogi. Znajdują się blisko okna. Obok nich nauczycielka wyjaśnia coś małej dziewczynce, która siedzi w ławce przed nią. Wygląda na to, że nauczycielka pomaga dziewczynce. Po prawej stronie widzimy chłopaka ze słuchawkami na uszach. Zdecydował się on zrelaksować spomiędzy lekcjami przy muzyce. Sądzę, że to świetny sposób, aby odprężyć, ale robiąc to chłopak traci kontakt ze swoimi kolegami z klasy. Na tym zdjęciu znajduje się również inny chłopak, który przyciąga najsilniejszą uwagę. To uśmiechający się do aparatu chłopak, siedzący w czwartym rzędzie. Wygląda na bardzo szczęśliwego – może zna fotografa? A może zrobił albo powiedział coś zabawnego? Wydaje się, że chłopak zwraca uwagę na to, co dookoła się niego dzieje, ponieważ zauważył autora zdjęcia. Na zdjęciu jest jeszcze jeden chłopak, w pierwszym rzędzie, który mógł zauważyć tajemniczą osobą na końcu klasy. Ale w odróżnieniu od śmiejącego się chłopca wydaje się być zaskoczony obecnością fotografa.

Inną rzeczą, jaką można od razu zauważyć, jest duża czarna tablica na ścianie oraz te kolorowe kwiatki zrobione z papieru. Niestety zdjęcie nie jest zbyt jasne, więc nie możemy zobaczyć, co dokładnie jest napisane na tablicy. Jedna rzecz jest pewna: lekcje są prawdopodobnie prowadzone w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

Jednak to nie wszystko. Sądzę, że szczególnie w szkole podstawowej dzieci muszą zostać przekonane, że nauka, czytanie oraz zdobywanie wiedzy, to świetną zabawą. Muszą poczuć pasję do nauki, studiowania i odkrywania wszystkich cudownych rzeczy, jakie nas otaczają. Ale żeby odnieść tu sukces, najpierw musimy mieć bardzo dobrych nauczycieli, którzy są pasjonatami swojej pracy i potrafią wzbudzić w umysłach dzieci miłość do nauki.

Jeżeli chodzi o następne pytanie – czy lepiej jest, żeby dzieci uczyły się w szkole niż w domu? – muszę powiedzieć, że na sto procent pierwsza opcja to jedyne dobre wyjście. Wiem, że są rodzice, którzy zdecydowali nie posyłać swojego dziecka do szkoły z powodu pracy, ciągłych przeprowadzek itp., ale ja bym tak nie zrobiła. Szkoła, jako całość, ma pewne wady jak – np. źli nauczyciele, zła organizacja albo atmosfera – ale to przygotowuje dzieci do prawdziwego, dorosłego życia. Dzieci integrują się z innymi uczniami, znajdują przyjaciół, wymieniają opinie. Czasami widzą, że nie wszystko jest „OK” i że istnieją problemy, z którymi muszą się zmierzyć.

Nauka w domu jest bezpieczniejsza, spokojniejsza i na pewno przynosi lepsze rezultaty, ale nie daje dzieciom szansy zdobycia tego doświadczenia, jakie oferuje szkoła. Musimy też pamiętać, że szkoła składa się nie tylko z dzieci. Rodzice, nauczyciele, dyrekcja – wszyscy ci ludzie tworzą szkołę taką, jaka ona jest. To wspólna odpowiedzialność, więc jeżeli dzieje się coś złego, powinniśmy podjąć jakieś działanie i zmienić sytuacją na lepszą. Szkoła jest fajna.

Przykładowe polecenie:

Co/kogo widzisz na obrazku? Jaka sytuacja może być tu zaprezentowana? (Co się stało/ co się dzieje?) Jaka historia może się z tym wiązać?

Podobne wypracowania