Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Arthur Conan Doyle - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Arthur Conan Doyle urodził się 22 maja 1859 roku w Edynburgu. Dzieciństwo artysty nie było radosne ani szczęśliwe. Pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Ojciec chłopca był uzależniony od alkoholu, znęcał się nad swoimi bliskimi.

Mimo trudnego startu życiowego, Doyle nie poddał się i dbał o swój rozwój. Najpierw został wysłany przez rodziców do katolickiej szkoły średniej, następnie pobierał lekcje w Stonyhurst College. Rozpoczął w Edynburgu studia medyczne, które z powodzeniem ukończył. Po zakończeniu edukacji założył własną praktykę lekarską, prowadził ją aż do roku 1890. Nie wiadomo, czy wyuczony zawód nie dawał mu wystarczającej satysfakcji i szczęścia, ale po kilku latach Doyle całkowicie zaprzestał leczenie pacjentów. Wtedy poświęcił się literaturze i rozwijaniu swoich pisarskich umiejętności.

Mimo iż odebrał wykształcenie medyczne, bardzo interesował się poezją i szeroko pojętą literaturą. Warto dodać, że już podczas studiów artysta podejmował pierwsze próby pisarskie. Mając niespełna dwadzieścia lat, opublikował teksty w czasopiśmie „Journal Chambres”. W roku 1885, gdy jeszcze prowadził praktykę lekarską, poznał swoją przyszłą żonę. Była nią Louis Howkins. Niestety ich małżeństwo...

Podobne wypracowania